niedziela, 2 października 2016

Lużne stawy kolanowe - jak usztywnić stawy lalki?

Zapewne spotkaliście się już z różnymi sposobami na luźne stawy kolanowe. Dziś chcę Wam zaprezentować mój sposób, który jest całkowicie bezpieczny, nie uszkodzi plastiku i nie zostawi żadnych śladów. Naprawić luźne stawy kolanowe lalki da się naprawdę bardzo prosto i wystarczy:
-Tacky Glue (ten klej da się usunąć wodą i zasycha przezroczysto)
-Kordonek (lub po prostu nici)
-Cienka igła (którą da się manewrować w szparze stawu)

Zaczynamy od nasączenia kordonka klejem i układamy go na szparze stawu. Następnie przy pomocy igły upychamy. Kiedy już staw jest usztywniony, wlewamy w szparę jeszcze trochę kleju i znowu manewrujemy igłą, ugniatamy, upychamy, formujemy itp. Chcemy,aby nić była jak najmniej widoczna. Na koniec czyścimy lalkową nóżkę i czekamy aż wszystko zaschnie porządnie. W razie potrzeby robimy poprawki.


Moja Barbie Cali Girl od konika miała stawy tak luźne, że nogi po prostu dyndały i skrzypiały. Po tym zabiegu może bez trudu zginać je i utrzymać pod każdym kątem. Opadające nogi już jej nie dotyczą:) Jeśli zdecyduję się cofnąć zmianę, bez problemu zrobię to przy pomocy wody.

Teraz już wiecie, jak usztywnić luźne stawy kolanowe lalki i mam nadzieję, że ten sposób się Wam przyda:)

Peace

PS. Jeśli macie ochotę zobaczyć, jak Cali Girl prezentuje się w nowej koronkowej sukience i jak pozuje do sesji foto, to zapraszam na HappyAfterBlog: Koronkowa sukienka dla Barbie.

6 komentarzy:

 1. A te stawy nie staną się po prostu nieruchome?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tacky Glue nie trzyma aż tak genialnie, ale od czasu do czasu delikatnie można poruszać trochę nóżkami, jak już klej zacznie zasychać.

   Usuń
 2. Super rada! Na pewno z niej skorzystam, bo jedna z moich lalek kłania się na wszystkie strony świata!
  Dziękuję i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że Ci się przyda ten sposób na kolanka:) No właśnie moja bidulka też nawet stać nie mogła i jedynie na czworakach czuła się pewnie:D
   Pozdrowienia!:))

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Dziękuję:) Moja Cali pozazdrościła stabilności Twojej:D

   Usuń