wtorek, 9 lutego 2016

Jak zrobić sztućce dla lalek? (skala 1:6 - playscale)


Zaczęłam od naszkicowania na kartce papieru zarysu sztućców. Następnie do kartki przyłożyłam sztywny, przezroczysty plastik z wieczka po śmietanie i obrysowałam te moje noże, widelce i łyżki. Później wycięłam je i opiłowałam pilniczkiem wszystkie nierówności.                                                 Kolejnym krokiem było rozwałkowanie modeliny. Do modelinowego placka przykładałam sztućce i wycinałam nożykiem. Taką modelinowo plastikową kanapkę uzupełniałam o wierzchnią warstwę modeliny. Całość formowałam jeszcze i wygładzałam. Miniaturowe widelce wyginałam, żeby miały kształt prawdziwych widelców. Gdy wszystko było gotowe, zabrałam się za wypiekanie. Ostudzone miniaturowe sztućce jeszcze trochę opiłowałam, aby były równiejsze i gładsze. Ostatnim krokiem było malowanie i pokrycie bezbarwnym lakierem do paznokci.
Takie miniaturowe sztućce dla lalki są trwałe. Plastikowy szkielet sprawia, że nie łamią się tak łatwo, jak ma to miejsce w przypadku sztućców zrobionych z samej modeliny. Są sztywne i trwałe i śmiało można wykorzystać je w zabawie:)
Jeśli chcecie zrobić widelce, noże i łyżki dla lalek, to polecam ten sposób. Jest trochę czasochłonny, ale prosty:) Mam nadzieję że się Wam przyda.

A jeśli macie ochotę zajrzeć do wnętrza miniaturowej cukierni, to serdecznie zapraszam Was na HappyAfterBlog. Tam znajdziecie wiele zdjęć Słodkich Chwil. Cukiernia jest w całości wytworem recyklingowym, a więc powstała praktycznie z niczego. Takie recyklingowe projekty dla lalek lubię najbardziej:)

Pozdrowienia!:))

7 komentarzy:

 1. Wyglądają jak prawdziwe, normalnie masz genialną wyobraźnię, kochana! :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. ... i niesamowitą smykałkę do tego typu prac :D
  jednak ja wolę robić buciki :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale się nadłubałaś przy tym - chyba nie miałabym cierpliwości :) Super :) Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jesteś niesamowita, ze chciało Ci się dłubać takie drobiazgi :)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajnie wykombinowane, sztućce jak malowane! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ojej! Jakaż drobiazgowość w detalach! Podziwiam za cierpliwość i zachwycam się efektownymi sztućcami:)
  Pozdrawiam serdecznie >^.^<

  OdpowiedzUsuń