Populacja

Wszechświat zwany Niewielkim Wymiarem jedynie na pozór stanowi odbicie wszechświata Miękkich Olbrzymów (takim mianem mieszkańcy Niewielkiego Wymiaru określają istoty z ludzkiego wszechświata).

Niewielki Wymiar składa się  z wielu krain,w których mieszkają istoty do złudzenia przypominające lalki, wykorzystywane przez Miękkich Olbrzymów do celów rekreacyjnych. Istoty te jednak, w przeciwieństwie do lalek, obdarzone są świadomością i poruszają się o własnych siłach całkiem zwinnie.

Na skutek oddziaływania sił elektromagnetycznych, z czarnej materii od czasu do czasu wyłaniają się nowi mieszkańcy Niewielkiego Wymiaru i również cała masa sprzętów i gadżetów, które w rękach Niewielkowymiarowian znajdują przeróżne zastosowania.
Niewielkowymiarowianie dysponują zaawansowaną technologią, ale starają się żyć w harmonii z naturą. Znajdziemy pośród nich zarówno wysokiej klasy inżynierów jak i potężnych czarnoksiężników.
Przyciąganie Niewielkiego Wymiaru oraz jego struktura atomowa sprzyjają przygodom. Dlatego właśnie nie brak w tym wszechświecie  podróżników i poszukiwaczy mocnych wrażeń.
Dzięki teleporterom i magicznym grzybom, rosnącym w różnych zakątkach Niewielkiego Wymiaru, mieszkańcy mogą błyskawicznie przemieszczać się nawet na znaczne odległości. Do podróży międzyplanetarnych używać wolą jednak starych, dobrych statków kosmicznych.

Więcej na temat poszczególnych mieszkańców Niewielkiego Wymiaru dowiesz się, przechodząc do zwoju z profilami:

          Aktualne mapy galaktyczne i planetarne Niewielkiego Wymiaru znajdziesz tutaj: